Маркувальних ознак, за якими сегментують вантажні шини безліч. Розглянемо лише кілька найпоширеніших – умови експлуатації, а також вид доріг, і де будемо рухатись. Це впливає на малюнок протектора вантажних шин:
- дорожній;
- універсальний;
- підвищеної прохідності.
Вантажна авторезина з дорожнім малюнком розрахована на асфальтовані траси. У цих умовах автошини забезпечують транспортному засобу оптимальну стійкість, керованість, економічне витрачання палива, а також необхідні характеристики динаміки і гальмування. На ґрунтовій дорозі ця шина не може проявити себе в повній мірі, забезпечити належний рівень прохідності. Тому, якщо планується експлуатувати авто не тільки на дорогах хорошої якості, то ці шини не варто купувати.
Універсальний малюнок шин – однаково гарне рішення для експлуатації авто з різними типами покриттів. Цей варіант вибирають, коли головна вимога до шин – ідеальне зчеплення з дорожнім покриттям. Економічним цей варіант не назвеш, але у цих покришок – інші завдання. Цю гуму використовують на вантажівках сільськогосподарських підприємств, автомобілях, які використовуються на будівництві, лісовозах, спецтехніки. Поліпшення зчеплення з дорогою здійснюється за рахунок грунтозацепов.
Вантажна шина з підвищеною прохідністю відрізняється великими глибиною і шириною канавок протектора. Завдяки цій особливості колеса автомобіль впевнено пересувається по піщаній або засніженій поверхні, а також по бруду. Особливий протекторний малюнок, а також значна глибина і ширина канавок забезпечують ефект самоочищення.
Кольорові мітки на вантажних шинах
Іноді на покришці присутні кольорові позначення. Це означає, що в конструкції шини присутні посилені місця. Ці неоднорідності абсолютно нормальне явище і створені для полегшення монтажу на диск і досягнення балансу. Жовтий трикутник вказує на найважче місце гуми. Така мітка повинна поєднуватися з літерою L на самому штампованому диску. Червона точка зазначає найжорсткіше місце стінки і поєднується з аналогічною міткою на легкосплавні диски.
Також можуть бути присутніми кольорові смуги або білий штамп з цифрою. Перші допомагають розшукати потрібний комплект на складі, а другий дає інформацію про номер перевіряючого на заводі, що оцінює комплект. Додаткові написи Деякі виробники постачають свою продукцію додатковими позначеннями.
Дуже часто зустрічається дата виробництва. Виражається вона чотирма цифрами. Перші вказують порядковий номер тижня, а дві останні – рік виробництва. Дата виготовлення з наступними цифрами 1710 – 17-й тиждень 10-го року.
Часто можна побачити напис Outside. Така гума має асиметричним малюнком протектора, а значок повинен бути спрямований назовні. Це забезпечить правильну поведінку комплекту при будь-яких умовах. Якщо на боковині шини немає такого напису, то вона може встановлюватися на будь-які осі будь-якою стороною. Стандартні комплекти розраховані на безпечний рух по звичайній поверхні.
Якщо потрібні поліпшені показники прохідності, то слід брати комплект розміру M + S. Якщо ці символи розшифровувати для вантажних автомобілів, то вони позначають Mud + Snow. Такі колеса вважаються всесезоннимі і можуть забезпечити хороші показники прохідності навіть при русі по брудним або засніжених дорогах. Маркування DOT або ECE свідчить про відповідність американським або європейським стандартам безпеки. Наявність піктограми парасольки, дощу, слів Aqua або Rain говорить про підвищений опір акваплануванню і поліпшеному водовідведення гуми.
На що звернути увагу при виборі вантажних шин, як читати маркування:
- Дивіться на знак відповідності продукції технічним регламентам (позначка робиться прямо на шині).
- Дивіться на максимальне навантаження (наприклад, MAX. LOAD SINGLE 1654LBS (750 kg); AT 54PSI (375 kPa) MAX. LOAD DUAL 1565LBS (710 kg) AT 54PSI (375 kPa) – максимальне навантаження в фунтах (кгс) при максимальному тиску в шині в фунтах / кв. дюйм (кПа) (для одинарної / здвоєної шин).
- Звертайте увагу на знак офіційного затвердження з номером країни, що видала сертифікат і відповідним номером сертифіката.
- Напис RADIAL – позначення радіальної конструкції шини.
- Напис 205 / 75R16С – позначення типорозміру шини.
- Напис 110/108 – індекс навантаження – цифровий код, що позначає максимальне навантаження на шину (для одинарної / здвоєної шин).
- Напис R – категорія швидкості – літерний код, що позначає максимальну швидкість шини.
- Напис 70PSI – індекс випробувального тиску.
- Напис TUBELESS – позначення безкамерної шини. Для камерної шини позначення TUBE TYPE (може не вказуватися).
- Напис TWI – місце розташування індикатора зносу.
- Написи TREAD: 4 NYLON + 2 STEEL SIDEWALL: 3 NYLON – вживані матеріали і число шарів в каркасі і брекері.
- Дивіться напрямок обертання (тільки для шин з направленим малюнком протектора), піктограма може дублюватися надписом «Rotation».
- Звертайте увагу на торгову марку.
- Також на шині можна знайти країну-виробник.
- Запам’ятовуйте модель шини (наприклад, НК-131).
- Звертайте увагу на ГОСТ чи ТУ – позначення нормативного документа, за яким виготовляється шина.
Як бачите, параметрів, якими маркується вантажна шина, досить багато. Зробити правильний вибір з урахуванням всіх параметрів – в тому числі умов експлуатації, вантажопідйомності автомобіля і інших, допоможуть експерти інтернет-магазину Toptyres. Телефонуйте нам прямо зараз, щоб отримати консультацію і купити вантажні шини для Вашої техніки!